Ek İş


Ek İş

Çoğu kimse için ev bakmak demek sorumluluklar anlamına gelir maddi ve manevi çok sayıda sorumluluğun altına girersiniz yeterince iyi maaş almıyorsanız bu durum ev içerisinde huzursuzluklara da neden olabilir. Ay sonunu getirmek için ne kadar mücadele etseniz de bitmek tükenmek bilmeyen giderler nedeniyle çok zor günler yaşayabilirsiniz. Böyle durumlarda ek iş sizin için kurtarıcı olabilir evdekiler duruma göre ek gelir sağlayacak işler içerisinde yer almalıdır. Sizin fazladan işte çalışmak için vaktiniz yoksa bile evin diğer bireylerinin bu konularda adım atması gerekir.

Bugün en çok ek gelir elde eden kesim arasında emekliler, öğrenciler, ev hanımları yer alıyor çünkü bu kişilerin kendilerine ayırabildikleri bir vakit var onu değerlendirmek istiyorlar. Emekli maaşını düşündüğümüzde ülkemizin şartlarında o maaş ile bir aileye bakılması imkansızdır bu nedenle çoğu emekli tekrar çalışmak zorunda kalıyor aynı şekilde eve yük olmak istemeyen öğrenciler de en azıdan kendi masraflarını karşılamak için ek iş bularak para kazanmaktadır. Evin en fedakar kişileri olan ev hanımları da aile bütçesine katkı sağlamak için ek gelir sağlayan işler içerisinde yer alıyorlar. Bu işler hangileri diye baktığımızda genellikle evde yapılan işler olduğunu görebilirsiniz. Evde boncuk dizme, tespih dizme, kutu katlama, kına paketleme, çakmak montajı gibi işlerin yanı sıra katalogla satış işi de en yayın olanlar arasındadır. Bu işler hem çok kolay hem de çok kazançlıdır. Evin rahatlığında çalışmayı herkes ister zaman kısıtlaması olmadan ve çalışma şartlarınızı kendiniz belirleyerek çalışmak çok eğlencelidir. Bir de kendi işinizin patronu olduğunu düşünürseniz daha çok çalışmak için çaba gösterirsiniz.

Ek gelir sağlayan çok sayıda kapı vardır internet üzerinden yazı yazarak, youtube de paylaşım yaparak, anket doldurarak ya da farklı reklam gelirleriyle de internetten de kazanç sağlayabilirsiniz. Ek gelir için dışarıdan da iş olabilirsiniz bazı mağazalar yoğun tempoları nedeniyle part time eleman aramaktadır aklınıza yatıyorsa ve daha garanti olarak görüyorsanız bu tarz işlere de müracaat edebilirsiniz. Bu işlerin hepsini internetten çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz semtinizi ve istediğiniz işi belirttikten sonra ilgili firmalara ait bilgiler karşınıza çıkacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.