En Karlı İş Fikirleri


En Karlı İş Fikirleri

İş hayatında yer almak herkes için çok keyifli olmayabilir örneğin memur olarak çalışıyorsanız işinizi severek yapabilirsiniz ancak özel sektörde çalışıyor ve şartları sizin istediğiniz gibi değilse o zaman işe gitmek size hiç eğlenceli gelmeyecektir. Çoğu özel sektör çalışına çalışma şartlarından memnun olmadığı için kendi işinde çalışmak istemektedir.

Bu şekilde bekleyen işsiz ve yan gelir sağlama amacında olan kişilerde vardır çünkü kendi işinin patronu olmak ile bir başkasının emri altında çalışmak arasında çok büyük fark vardır. Bu nedenle en karlı iş fikirleri herkesi direk olarak cezp eder bu işlere girebilmeniz için öncellikle elinizdeki değerlendirmeniz gerekir elinizde sermaye var mı yok mu ya da yeterli mi diye iyi bir analiz yapmanız gerekir. Ayrıca iş kurma konusunda yetenek de önemlidir belli bir iş konusunda tecrübeniz varsa örneğin bir pasta ustası olarak kendinizi yetiştirdiyseniz ilk yapacağınız işlerden birisi bir pastane açmak olacaktır ancak belli bir tecrübeniz ve yeteneğiniz yoksa o zaman herkesin yaptığı en karlı iş fikirleri arasından bir seçim yapmanız gerekir. Belli bir sermayeniz varsa yapabileceğiniz en güzel işlerin başında bir AVM içerisinde stant açmak olabilir çok çeşitli alanlarda stant seçenekleri vardır. Waffle, dondurma, aksesuar, hediyelik eşya, kahve, tatlı, parfüm gibi stantları açmak hem çok kolaydır hem de çok kazançlıdır. Sadece AVM olarak düşünmeyin büyük alışveriş alanlarında ya da işlek sokaklarda da bu tarz stantlar açabilirsiniz. Stant olarak kısıtlamanız gerek yok bütçenize göre bir mağazada açabilirsiniz tabi bunun için yeni gelişmekte olan ve potansiyeli yüksek yerleri tercih edin elinizdeki sermaye kısıtlı olacağı için riske atmayan gelmez çok iyi araştırma yapılmalıdır.

Elinizde bir sermayeniz yoksa ve özel sektörde de çalışmak istemiyorsanız o zaman hazır işlere yönelmeniz gerekir. Evde yapılabilecek paketleme, dizme, katlama, montaj gibi işler sizlere ek gelir olacak ayrıca sermaye biriktirmeniz için büyük bir fırsat yaratacaktır. Bunu yanında katalogla satış işi de çok büyük bir fırsattır elinizdeki katalog üzerinden satış yaparken ticaret hayatının inceliklerini de öğrenmiş oluyorsunuz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.