«

»

 

İş Arıyorum

İş Arıyorum

Türkiye’de özellikle son yıllarda işsizlik oranlarındaki artış dikkat çekiyor. Nüfusun hızla artışı aktif iş hayatındaki işgücü oranını önemli ölçüde etkiledi. Diğer taraftan üniversitelerde her yıl binlerce kişinin belirli bölümlerden mezun olması sonrası belli iş gruplarında eleman fazlalığına neden oldu. Bu nedenle birçok firmanın son dönemde eleman almadığı ve hatta ek ücret ödemediği de ortaya çıkıyor. Bu hususlar göz önüne alındığında işsizliğin artışındaki nedenler daha iyi anlaşılabiliyor. İşsizliğin önüne geçmek için bazı kurum ve kuruluşlar tarafından bazı çalışmalar yapılsa da, iş arıyorum diyenlerin sayısını azaltmada çok etkili olmadığı görülüyor. Diğer taraftan iyi eğitim almış kalifiyeli kişilerin bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamadığı görülüyor.

İşsizliğe bağlı olarak iş arayanların sayısının hızla artmasından dolayı, internet sitelerinde bu konuda hizmet veren ilan sitelerinin de hızla arttığı görülüyor. İş arıyorum diyen kişilerin genelde internetteki ilan sitelerini tercih ederek iş aradıkları ortaya çıkıyor. Kişiler kendilerine uygun iş ilanlarına bakarak iş bulma fırsatı bulabiliyorlar. Aynı zamanda iş başvurularının olumlu bulunması durumunda firmaların iş başvurusu yapan kişilere dönüş yaptıkları görülüyor. Bu sayede bu tür alanda hizmet veren sitelerin hızla artmasının iş arayanlar açısından hiç şüphesiz olumlu olduğu ortaya çıkıyor. İş arayan kişilerin iş arama ile ilgili bu tür sitelerde çok fazla ilana ulaşabildikleri görülüyor.

İş arama konusunda diğer önemli bir husus ise, iş arayanlara yönelik çok farklı eğitimlerin verilmesidir. Bu eğitimler sadece belli merkezlerde değil internet üzerinden de ücretsiz olarak kişilere veriliyor. Bu sayede kişiler iş ararken nelere dikkat etmeleri gerektiğini ve ne tür işleri yapabilecekleri konusunda daha iyi bilgi sahibi olma imkanı buluyorlar. Uzman kişiler tarafından verilen bu eğitim ile kişilerin iş arama konusunda detaylı bilgi sahibi olmaları mümkün oluyor. Aynı zamanda iş başvurularında ve iş görüşmelerinde nelerin yapılması da bu tür eğitimler ile gerçekleşiyor. Kişiler, bu eğitimlere her yerden kolaylıkla ulaşabiliyorlar. İnternet üzerinden bu konuda çok sayıda video ve yazılı kaynak bulunuyor.

Etiketler: ,

“İş Arıyorum” için 5 cevap

 1. blank canguler dedi ki:

  eve ek is istiyorm kuck cocugm var boncuk isi istiyorum

 2. blank hulya dedi ki:

  evde ek is ariyorum incik boncuk gibi iki cocugum var o yizden evde ek is tercihim

 3. blank Asu dedi ki:

  İşe ihtiyacım var

 4. blank Selda davul dedi ki:

  Yorumunuz

 5. blank Selda davul dedi ki:

  Evde is ariyorum ne olsa yaparım yanliz degilim en az 3 kisiyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Site Avrupa Networking Satış Temsilcisi ve Ekip Liderleri 1334698 - Süleyman Çelik, 5357669 - M.Sümeyye Ayata'ya Aittir. Avrupa Networking Resmi Web Sitesi Değildir.
© Telif Hakkı 2012-2022 satis-temsilciligi.com