Sermayesiz İşler


Sermayesiz İşler

Herkesin hayalidir ticaret hayatı içerisinde yer almak ancak fazla bir sermayeniz yoksa ticarette kısa sürede başarılı olamazsınız. Ticarette başarı sadece sermaye değildir aynı zamanda deneyim, fırsatları değerlendirme ve bireysel yeteneklerde çok önemlidir. Girişimcilik ruhunuz var ancak sermayeniz yoksa o zaman sermayesiz işler yapmak için çaba göstermelisiniz.

Sermayesiz iş mi olur demeyin sermaye olmadan da yapılabilen çok sayıda iş vardır ancak bunlar içerisinde en karlı olanı katalogla satış işidir. Katalogla satış işinde herhangi bir maliyet yoktur tek yapmanız gereken ilgili sayfaya üye olmak ve satışları yapabilmek için bir katalog sipariş etmektir. Böylece yeni işler kurmak için gerekli olan sermayenizi de sağlamış olursunuz hem para kazanmak hem de sermaye birikimi yapmak için bu sektör çok idealdir. Ticaret hayatında birden başarılı olmayı beklemeyin önce işi öğrenmeli daha sonradan da çeşitlendirmelisiniz. İyi analiz yapılmalı ve kişi kendi yeteneklerinin farkına varmalıdır. Bu işlere satış ile başlamak sizlere çok şey katacak zaten yakın çevrenize satacağınız için herhangi bir çekingenlik ya da yapabilir miyim acaba durumu olmaz elinizdeki katalogları tıpkı kendiniz inceler gibi sunmanız yeterli olacaktır. Bu kataloglar içerisinde beğenilmeyecek ürünler yoktur hepsi büyük markalardan oluşan günlük kullanıma yönelik ürünlerdir. Sermayesiz işler içerisinde en çok parayı bu şekilde kazanabilirsiniz daha önceden yapılan işler ve tecrübelere baktığımızda size en karlı iş katalogla satış işidir. Bu iş içerisinde herhangi bir maliyet yoktur ne dükkan parası verirsiniz ne ürünler için önceden bir ödeme yaparsınız ne de personel çalıştırma gibi bir derdiniz vardır.

Bu neden bu işi herkes yapabilir memurlar, işçiler, ev hanımları, öğrenciler, emekliler hangi sektör içerisinde olduğunuz fark etmez sadece bir katalog ile para kazanırsınız. Ortalama 1000 TL’lik bir satış yaptığınızda 500 TL’ye kadar kazanç elde edebilirsiniz. Bu ürünleri ayrıca maliyetine getirebilir ve kendi ihtiyacınız içinde kullanabilirsiniz. Bu kadar kar marjı nasıl yüksek diye düşünüyorsanız sadece satışlardan değil size verilen hediye ürünleri de satabiliyorsunuz böylece kazancınız direk katlanmış oluyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.